Çarpma Tüneli Dondurucu

Çarpma Tüneli Dondurucu

Darbeli dondurucu, ürün yüzeyini çevreleyen havayı veya termal bariyeri çıkarmak için kuvvetlerini bir gıda ürününün üstüne ve altına yönlendiren yüksek hızlı hava jetleri kullanır. 

Bu bariyer veya ısı tabakası kaldırıldığında, ürünün daha hızlı donmasını sağlar. Bu işlem, kriyojenik ekipman tarafından sağlananlara benzer dondurma süreleri vererek işlem sürelerini önemli ölçüde azaltmaya yardımcı olur. Ek olarak, işletme maliyetleri geleneksel mekanik ekipmanların maliyetlerine benzer.


  • Daha hızlı dondurma süreleri, daha küçük buz kristalleri ile sonuçlanır, bu da gıda ürünlerinde daha az hücresel hasar anlamına gelir. Ürünler daha sulu, daha iyi dokuya sahip ve çözüldüğünde daha az damlama kaybı gösteriyor.
  • Yiyeceklerin yüzeyini hızla sertleştirin ve iç nemi hapsederek dehidrasyon kaybını en aza indirin.
  • Kısa dondurma süresi sadece gıdaların tazeliğini ve besleyiciliğini korumakla kalmaz, aynı zamanda iyi bir dondurma verimi sağlar.
  • Enerji tasarrufu ve küçük ayak izi.
Takipçiler
Büyük hava hacmi ve yüksek hava hızı ihtiyaçlarını karşılayan yüksek verimli santrifüj fan. Fan yapısının temizlenmesi ve bakımı kolaydır. Tamamen sızdırmaz motor sorunsuz çalışır ve uzun süre dayanır.
Verimli Evaporatör
Tasarım, Avrupa profesyonel ısı eşanjörü yazılımı ile simüle edildi. Tüm borular mekanik olarak değil hidrolik olarak genişletilir. Tüp ve kanatlar arasında daha düzgün genişleme ve daha sıkı oturma. Geliştirilmiş ısı değişim performansı. Kanat yüzeyinde don oluşumunu geciktirmek için kullanılan değişken kanat aralığı. Daha uzun buzlanma aralığı. Kolay erişim ve temizlik Fin malzemesi: Alüminyum, alüminyum-magnezyum alaşımı
Hijyen Tasarımı
Hijyen tasarımı, tamamı paslanmaz çelik yapısal parçalar, tamamen kaynaklı, gıda işleme hijyen uygulamalarına tamamen uygun.
Hava Buz Çözme Sistemi
Dondurucunun çalışması sırasında evaporatör kanat yüzeyindeki buzlanmayı zamanında giderin. Dondurucunun uzun ve sürekli çalışmasını sağlayın, evaporatör buzlanmasını azaltın ve üretkenliği artırın.
ÖZELLİKLERİ
Structure
Structure
Tek kayış / İkiz kayış
Bant genişliği aralığı
1200mm-1500mm
Muhafaza uzunluk aralığı
Katı kemer tipi: 11.7m-22.36m, özelleştirilebilir
Çevirme
100 mm kalınlığında poliüretan duvarlı, iç aydınlatmalı ve paslanmaz çelik kaplamalı yalıtımlı muhafaza.Tam kaynaklı muhafaza isteğe bağlı.
Kayış
Kemer tipi
Gıda sınıfı SS katı kayış
Besleme uzunluğu
2200 ila 5000mm, özelleştirilebilir
Çıkış uzunluğu
1200mm, özelleştirilebilir
Elektrik Veri
Power Supply
Yerel ülke voltajı
Kontrol paneli muhafazası
Paslanmaz çelik kontrol paneli
Control
PLC kontrolü, dokunmatik ekran, güvenlik sensörleri
Soğutma Verileri
Soğutucu
Freon, Amonyak, CO2
bobin
Paslanmaz çelik/alüminyum borular, alüminyum kanat ve güç fanları
buharlaşma sıcaklığı
-45 ℃
Bekleme süresi
Katı kemer tipi: 3-60dk ayarlanabilir
Deniz ürünleri
Çin böreği
Meyve ve sebzeler
Hazır Yemek

Bize Ulaşın